انواع سیستم های آبرسانی جعبه  آنتش نشانی

در این مطلب از گروه اطفاء حریق مزینانی قصد داریم که در مورد انواع سيستم آبرسانی جعبه آتش نشانی صحبت کنیم و شما را با آنها بیشتر آشنا کنیم. ولی بگذارید قبل از همه چیز این موضوع را برای شما توضیح دهیم که به طور کلی سیستم های آب رسانی جعبه های آتش نشانی به سه دسته: "سیستم آب رسانی تر، سیستم آب رسانی خشک، سیستم آب رسانی مرکب یا ترکیبی " تقسیم می شود و در ادامه این دو دسته بندی را به صورت کامل تر برای شما توضیح می دهیم. مزینانی تولید کننده و عرضه کننده سیستم اطفا حریق ساختمان در کشور می باشد که با سال ها سابقه درخشان توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

 

انواع سیستم های آب رسانی جعبه آتش نشانی

سیستم آبرسانی جعبه  آتش نشانی

نکته مهم این است که استاندارد نصب جعبه آتش نشانی در هر نوع از جعبه آتش نشانی با هر سیستم آبرسانی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

سیستم آب رسانی جعبه آتش نشانی تر

در این نمونه از سیستم جعبه آتش نشانی آب مورد نیاز در جعبه های آتش نشانی بوسیله شبکه آب شهری تامین می شود و لوله کشی این سیستم اطفاء حریق به سیستم لوله کشی ساختمان متصل بوده و همین موضوع باعث می شود که همیشه در لوله های مربوط به آب رسانی جعبه آتش نشانی آب موجود باشد و هرگاه که شیر موجود در جعبه آتش نشانی را باز کنید آب جریان پیدا می کند. در زمان استفاده از این جعبه های آتش نشانی در صورتی که از شیلنگ برزنتی استفاده می کنید ابتدا باید شیلنگ مورد نظر را تا آخر و به صورت کاملا صحیح باز کنید تا فشار آب باعث خراب شدن این شیلنگ های نشود. نکته آخری که در خصوص فایرباکس با این نمونه سیستم آب رسانی وجود دارد این است که ورودی آن ها در پایین جعبه های آتش نشانی قرار دارد. شما می توانید انواع این جعبه های آتش نشانی را از طریق لینک های زیر مشاهده کنید:

سیستم آبرسانی تر و خشک جعبه  اتش نشانی

سیستم آب رسانی جعبه آتش نشانی خشک

در این نمونه سیستم آب رسانی در جعبه های آتش نشانی منبع آب مورد نیاز در سیستم لوله کشی و جعبه آتش نشانی به صورت کلی جداست و به سیستم آب شهری ساختمان هیچ ارتباطی ندارد و همانطور که از اسم این نوع سیستم آب رسانی پیداست، کلیه سیستم آب رسانی و شیلنگ ها خشک می باشد. آب مورد نیاز در این سیستم از طریق لوله ورودی آبی که در ورودی ساختمان قرار دارد تامین می شود، این ورودی آب می تواند به راحتی قابل دسترسی و یا درون محفظه شیشه ای باشد، ولی مهمترین مورد در خصوص آن این است که این ورودی ها باید در دسترس باشند تا در زمان حریق تانکر ها و پمپ های آتش نشانی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و به این صورت به راحتی مسیر خود را مشخص کنند و آب مورد نیاز اطفاء حریق را به جعبه های آتش نشانی برسانند. معمولا لوله کشی این سیستم آب رسانی در جعبه های آتش نشانی به این صورت است که ورودی آن ها به جعبه مورد نظر از بالای جعبه می باشد.

سیستم آب رسانی جعبه آتش نشانی مرکب یا ترکیبی

همانطور که از اسم این نمونه سیستم آب رسانی می توان حدس زد، این آب رسانی ترکیبی از آب رسانی تر و خشک است و به صورت همزمان می تواند از هر دو سیستم آتش نشانی استفاده کند. مزیت استفاده از این نمونه سیستم آب رسانی این است که شما می توانید برای اطفاء حریق آتش سوزی های کوچک از سیستم آب رسانی تر و برای آتش سوزی های بزرگ از سیستم آب رسانی خشک که فشار و دبی بالاتری دارد استفاده کنید. در ساختمان های بزرگ که از این سیستم آب رسانی استفاده می شود برای جبران افت فشاری که ممکن است در اثر ارتفاع بوجود بیاید باید یک سیستم پمپ خودکار برای سیستم آب رسانی جعبه های آتش نشانی در نظر گرفته شود. برای خرید و اطلاع از قیمت انواع جعبه آتش نشانی از جمله جعبه آتش نشانی روکار، استیل، تک درب، دوقلو و ... می توانید به فروشگاه اینترنتی مزینانی مراجعه نمایید.

نوشتن دیدگاه