جعبه آتش نشانی آریا

جعبه های آتش نشانی از جمله تجهیزات مناسب برای جلوگیری از آتش سوزی محسوب می شود که یکی از ضروریات ساختمان ها می باشد، به طور کلی در ساختمان های مسکونی و تجاری امروزه در هر طبقه وجود یک جعبه آتش نشانی ضروری می باشد. یکی از تولید کنندگان با سابقه جعبه آتش نشانی که محصولات آن از نظر کیفیت دارای رتبه خوبی بوده، گروه صنعتی مزینانی فعال در زمینه محصولات آتش نشانی است که توانسته نسبت به سایر برندهای تولیدی کشور از جمله جعبه آتش نشانی آریا با کیفیت بالاتری محصولات خود را عرضه نماید. .در ادامه به بررسی خصوصیات جعبه اتش نشانی می پردازیم.

خصوصیات جعبه آتش نشانی

فایرباکس  مزینانی چه خصوصیاتی و برتری دارد : برای مقایسه جعبه آتش نشانی با شرکت تولید جعبه آتش نشانی آریا، باید از لحاظ کیفیت آنها را بررسی کرد شرکت مزینانی به طور مستمر در چند سال اخیر به عنوان شرکت نمونه در صنعت آتش نشانی انتخاب شده است. مهمترین عامل برتری مزینانی بردیگران خدمات پس از فروش و کیفیت محصولات آتش نشانی است مثلا در هنگام ساخت جعبه ها از ورقی با ضخامت 1.2 میلیمتر استفاده می کند که بتواند مقاومت جعبه آتش نشانی را نیز افزایش دهد. به زبان ساده تر: "ضخامت مناسب این جعبه های آتش نشانی باعث می شود که عمر آنها بالاتر باشد و در زمان استفاده از آنها در اثر فشار وارد شده، بدنه جعبه آتشنشانی دچار کج شدگی و اعوجاج نشود." اتصالات انجام شده به صورت جوش برنجی است و همین موضوع مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار به آن می دهد.

یکی دیگر از خصویات کلیدی جعبه آتش نشانی مزینانی کیفیت بسیار بالای شیر آلات و سیستم آب رسانی آن است. دلیل این موضوع هم بسیار ساده است: "شرکت مزینانی دارای شیر های آتش نشانی بسیار با کیفیت است و همچنین اتصالاتی که در ساختار جعبه های آتش نشانی به کار رفته است از نظر دوام در برابر رطوبت و مقاوم در برابر فشار آب، در بین سایر برند های آتش نشانی می باشد." جعبه های آتش نشانی مزینانی دارای تنوع ظاهری بسیار بالایی هستند و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند تا بتوانند همه سلیقه ها را پوشش دهند. این تنوع نیز در سایر خصوصیات این جعبه های آتش نشانی دیده می شود و همین باعث می شود که بتوانید از جعبه های آتش نشانی مزینانی در کارگاه ها و مکان های صنعتی استفاده کنید و مدل های موجود دیگر نیز برای ساختمان های مسکونی و تجاری طراحی شده اند.

 

قرقره هوزریلی آریا کوپلینگ

قرقره های جعبه آتش نشانی

قرقره های استفاده شده در جعبه های آتش نشانی مزینانی از نوع دو بلبرینگی هستند و در زمان استفاده بسیار راحت و روان باز می شوند. همچنین قرقره های آتش نشانی هوزریلی مزینانی به صورت جداگانه نیز به فروش می رسند و مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که در مقالات قبلی گفتیم قسمت برنجی هرزگرد که در مرکز این قرقره ها قرار دارد و وظیفه آب رسانی را بر عهده دارد باید دارای کیفیت مناسب و دوام خوبی باشد. اگر قسمت هرزگرد یک قرقره هوزریلی به صورت نامرغوب باشد، بعد از چند دفعه باز و بسته شدن قرقره امکان بروز نشتی آب وجود دارد و از طرفی ممکن است که در شرایط اضطراری که شما قصد خاموش کردن آتش را دارید در کار شما مشکل ایجاد کند. قرقره های جعبه آتش نشانی مزینانی دارای کیفیت خوبی هستند و این علاوه بر ماندگاری بالا، به شما راحتی در استفاده و کاربرد آسان را هدیه می دهند.

جعبه آتش نشانی آریا

یراق آلات مورد استفاده در هر جعبه آتشنشانی بسیار مهم و حیاتی است، به عنوان مثال فرض کنید که یک جعبه آتش نشانی بسیار با کیفیت دارای قفل و لولای بی کیفیت باشد. در این صورت خراب بودن قفل و لولا سالم بودن کل جعبه آتش نشانی را از بین می برد و ظاهری زشت و از کار افتاده به آن قسمتی از ساختمان شما که جعبه آتش نشانی نصب شده می دهد. به همین دلیل باید برای جعبه های آتش نشانی لولا و یراق آلاتی استفاده شود که در برابر رطوبت مقاوم باشد و همچنین تحمل فشار، ضربات احتمالی را داشته باشد.

جعبه های آتش نشانی مزینانی دارای محفظه ای برای نگهداری تجهیزات اطفاء حریق می باشد که بطور معمول در منازل مسکونی، اداره ها و انبار های تولیدی به کار گرفته می شود. یکی از اولین تجهیزات اطفاء حریق جعبه کامل آتشنشانی می باشد که در همان لحظات اولیه حادثه کارکرد خود را نشان می دهد. برای جلوگیری از بروز حوادث بزرگتر در ساختمان ها می توانید از وسایل آتش نشانی استفاده کنید. این جعبه ها دارای رنگ های قرمز، نقره ای و استیل هستند و روی آن ها کلمه F مخفف Fair نوشته شده است. جعبه آتش نشانی فایر باکس متناسب  با ابعاد و مکانی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد می تواند محتویات متفاوتی را شامل شود. محتویات جعبه های آتش نشانی اغلب شلنگ، نازل، قرقره، شیر و کوپلینگ و کپسول آتش نشانی است.

نوشتن دیدگاه