جعبه آتش نشانی هوزریل

هوزریل چیست؟ یکی از تجهیزات بسیار کارآمد و موثر برای اطفاء حریق، جعبه های آتش نشانی هستند که می توانند تا زمان رسیدن نیرو های آتش نشانی در برابر آتش سوزی های بزرگ ایستادگی کنند و وقتی آتش سوزی محدود و کوچک است می توانند که آن را به طور کلی از بین ببرند. از آنجایی که جعبه های آتش نشانی دارای انواع مختلفی هستند، شناخت نمونه های مختلف، آشنایی با آن ها و دانستن نحوه استفاده از آنها مواردی است که حتما باید به آن ها توجه داشت. به همین دلیل امروز در این مطلب قصد داریم که در خصوص یک نوع از جعبه های آتش نشانی بسیار پرطرفدار در این روز ها، یعنی هوزریل جعبه های آتش نشانی صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید. مزینانی با ساخت جعبه آتش نشانی در سایز ها و مدل های مختلف از برترین تولیدکنندگان این تجهیز در کشور می باشد.

 

جعبه آتش نشانی هوزریلی

یکی از انواع سیستم های آبرسانی جعبه آتش نشانی سیستم هوزریلی می باشد. این که به این جعبه های آتش نشانی هوزریلی گفته می شود به دلیل جنس شیلنگ و نوع قرقره استفاده شده در آن هاست. شیلنگ مورد استفاده در این جعبه های آتش نشانی از جنس لاستیک فشرده است و آب مورد نیاز آن از طرف هرزگرد موجود در میان قرقره که به شیلنگ متصل است تامین می گردد. در ادامه با هم در خصوص دبی آب فایرباکس هوزریلی، خصوصیات شیلنگ آتش نشانی هوزریلی و... صحبت می کنیم و اطلاعاتی که نیاز دارید در این خصوص نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم.

جعبه  آتش نشانی هوزریلی

ویژگی های کلیدی جعبه آتش نشانی هوزریل

هوزریل جعبه های آتش نشانی همانطور که از اسمشان پیداست، دارای قراره و شیلنگ های هوزریلی هستند. قرقره های مورد استفاده در این جعبه های آتش نشانی دارای یک قسمت هرزگرد در مرکز خود هستند که وظیفه این قسمت آب رسانی به شیلنگ برای اطفاء حریق است. قطر شیلنگ های هوزریلی کمتر از نمونه های برزنتی است و ساختار آنها به این صورت است که یک تیوب داخلی مقاوم درون آن قرار دارد و اطراف آن یک سری الیاف برای مقاوم سازی آن بافته شده اند و اطراف آن را برای مقاوم سازی در برابر فشار، ضربه، ساییدگی و... از لایه ای جنس PVC استفاده می کنند. این شیلنگ ها که از جنس غیر قابل نفوظ و بسیار مقاوم هستند، در قطر های 19 میلی متر یا 4.3 اینچ ساخته می شوند و طول آنها معمولا 20 متر می باشد. استفاده از شیلنگ های آتش نشانی هوزریلی بر خلاف شیلنگ های آتش نشانی برزنتی نیاز به هیچ آموزش ندارد و همه افراد می توانند به سادگی از آن استفاده کنند. این در حالی است که شما باید برای استفاده از شیلنگ های برزنتی آموزش های تخصصی دیده باشید.
سیستم آب رسانی جعبه آتش نشانی هوزریل به صورت تر است که به آن رایزر تر هم می گویند و سیستم آن به این شکل است که آب مورد نیاز همیشه توسط مخزن و پمپ تامین می شود (به این نمونه رایزر یا سیستم آبرسانی عمودی، رایزر تز می گویند).
یکی دیگر از تفاوت های این نمونه جعبه آتش نشانی با جعبه های آتش نشانی شیلنگ برزنتی این است که برای استفاده از شیلنگ های آتش نشانی برزنتی باید آن ها را به صورت کامل بازکنید. این در حالی است که برای استفاده از شیلنگ آتش نشانی هوزریل شما نیاز نیست شیلنگ را تا چه حد از روی قرقره باز می کنید، حتی اگر یک متر از آن را بخواهید استفاده کنید می توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

شیلنگ و قرقره آتش نشانی هوزریل

استاندارد های مربوط به نصب جعبه آتش نشانی هوزریل

  • استاندارد نصب جعبه آتش نشانی هوزریلی به شرح زیر می باشد:

  • جعبه های آتش نشانی هوزریلی باید بتواند تا شعاع 800 متر مربع اطراف خود را پوشش دهند.
  • محل نصب هوزریل جعبه های آتش نشانی نباید در مسیر رفت آمد مانع آنها شود.
  • فشار آب هوزریل باید حد اقل 2 بار باشد و وقتی شیلنگ آتش نشانی را رد حالت جت قرار می دهید بتواند در خروجی دبی برابر 30 لیتر در دقیقه داشته باشد.
  • ارتفاع مناسب برای نصب این جعبه های آتش نشانی به این صورت است که وقتی نصب شدند کف آن ها 120 یا حد اقل 100 سانتی متر از کف فاصله داشته باشند.

خب، این مطلب از گروه مزیانی هم به پایان رسید و امیدواریم که اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار داده باشیم. برای خرید و اطلاع از قیمت انواع جعبه آتش نشانی از جمله جعبه آتش نشانی روکار، استیل، تک درب، دوقلو و ... می توانید به فروشگاه اینترنتی مزینانی مراجعه نمایید.

 
نوشتن دیدگاه