دستورالعمل استفاده از ماسک n95

شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شد که تقاضا برای ماسک های N95 بیشتر شود و از طرفی سوال های زیادی برای استفاده کنندگان از این راستا به وجود بیاید و افراد زیادی به دنبال دستورالعمل استفاده از ماسک N95 باشند. از سوی دیگر شاهد این موضوع هستیم که عدم آگاهی در خصوص استفاده از این ماسک ها باعث شده که افراد زیادی تصور کنند میتوان به مدت طولانی از این نوع ماسک استفاده کرد. وجود چنین تصورات غلطی باعث شد متخصصین ما دستورالعمل استفاده از ماسک N95 را آماده کرده و در اختیار شما بگذارند. در ادامه با سایت مزینانی همراه باشید تا نکات لازم برای استفاده از ماسک N95 را در اختیار شما قرار دهیم ما سعی می کنیم که حقایق و شایعات را در خصوص این گونه ماسک ها برای شما شرح دهیم.

نحوه استفاده از ماسک n95

اولین نکته ای که در خصوص ماسک های N95 باید بدانید این است که زمانی می توانید از سالم بودن آنها اطمینان پیدا کنید که حتماً تست شده باشند. نمونه تست شده و سالم این ماسک ها می توانند از عبور ذرات بزرگتر از ۱۹.۳ میکرون جلوگیری کنند. برای استفاده طولانی مدت از این ماسک ها باید به یاد داشته باشید که نهایت عمر آنها ۸ ساعت است. اما افرادی که مانند پرستاران در بیمارستان کار می‌کنند یا در نزدیکی فرد بیماری هستند باید بعد از تماس نزدیک با چند بیمار ماسک خود را تعویض کنند. بالاترین بازده این ماسک ها زمانی است که در یک فضای بسته چند نفر از آن استفاده کرده باشند تا علاوه بر اینکه هوای آلوده تنفس نکنند، میزان آلودگی کمتری را نیز وارد هوا کنند. تنها در صورتی می توان از این ماسک ها مجدداً استفاده کرد که فقط یک نفر در دفعات مختلف از ماسک استفاده کنند و کل زمان استفاده بیشتر از ۸ ساعت نشود. در ضمن محل نگهداری ماسک باید کاملاً تمیز و مطمئن باشد.

مدت زمان استفاده از ماسک n95

  • ممکن است عده‌ای برای صرفه اقتصادی بخواهند بیشتر از حد استاندارد از صورت بند n95 استفاده کنند، اما باید در نظر داشته باشند که خطرات احتمالی استفاده از ماسک قدیمی می تواند ضررهای بیشتری به شما یا نیروی کارتان بزند.
  • افرادی که در مجاورت بیماران عفونی فعالیت می‌کنند یا برای جلوگیری از بیماریهای واگیردار از این ماسک ها استفاده کردند باید این موضوع مهم را به یاد داشته باشند که تماس ماسک با دست ممکن است باعث انتقال آلودگی های دست شما شود و سپس از این طریق به داخل سیستم تنفسی شما انتقال پیدا کند.
  • بعد از اتمام استفاده از این صورت بند ها باید آنها را درون سطل زباله درب دار بیندازید، این نکته مهم را فراموش نکنید که ماسک مصرف شده به عنوان بیماری عفونی شناخته می شوند. همچنین در شرایطی که در همه شهر ها شاهد استفاده ماسک هستیم هیچگاه ماسک استفاده شده خود را بر روی زمین نیندازید چرا که این کار ممکن است جان کسی که مسئول تمیز کردن خیابان هاست را به خطر بیندازد.
  • در زمان استفاده از این ماسک ها باید مراقب باشید که هیچگاه ماسک خود را لمس نکنید، چرا که بعد از استفاده مداوم سطح آن مرطوب شده و ویروس بیشتری را به خود جذب می کند؛ در چنین شرایطی اگر شما به صورت ناخودآگاه ماسک خود را لمس کرده و سپس دست را به سمت چشمان خود ببرید ممکن است که کل روند استفاده از ماسک برای رعایت نکات بهداشتی را بی‌اثر کرده باشید.
  • عمر مفید ماسک های N95 در مکانهای صنعتی و در برابر آلودگی های محیطی با توجه به رعایت بهداشتی می‌تواند بیشتر باشد.
  • در شرایطی که تعداد ماسکهای N95 موجود در دسترس محدود باشد، اولویت استفاده از این ماسک ها با افرادی است که از نظر اطلاع به عفونت دارای ریسک پذیری بالاتری هستند.
  • هیچ کارخانه تولید ماسکی حق ندارد که اجازه استفاده مجدد از ماسکهای N95 را به شما بدهد، در صورت دیدن چنین اجازه‌ای بر روی بسته بندی ماسک به اصل بودن و سالم بودن آن شک کنید.

گروه صنعتی مزینانی ارائه دهنده انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق از جمله جعبه آتش نشانی، کپسول و .. میباشد. برای اطلاع از قیمت فایرباکس، ماسک و ... با کارشناسان ما در تماس باشید.

نوشتن دیدگاه