بهترین ماسک فیلتردار آلودگی هوا

در معرض آلودگی هوا بودن یکی از مشکلات زندگی در شهرهای امروزی می باشد که سلامتی افراد بسیار زیادی را به خطر انداخته و باعث شده استفاده از ماسک اهمیت زیادی پیدا کند. در این مطلب از سایت مزینانی قصد داریم تا بهترین ماسک فیلتردار آلودگی هوا را خدمت شما معرفی کنیم و کمک کنیم که اصطلاحات مهمی که در زمان خرید ماسک برای آلودگی هوا باید به یاد داشته باشید را در اختیار شما قرار دهیم تا به این صورت بتوانید با دقت بیشتری از بین انواع ماسک فیلتر دار نمونه ماسک مناسب را پیدا کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در پایان بتوانید بهترین ماسک فیلتردار آلودگی هوا را درست تشخیص دهید. گروه صنعتی مزینانی ارائه دهنده انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق از جمله فایرباکس، کپسول و .. میباشد.

ماسک فیلتردار آلودگی هوا

با توجه به تنوع بالای ماسکها باعث شده شما بتوانید در هر زمان ماسک متناسب با شرایط و میزان آلودگی هوا را تهیه کنید، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که همین تنوع بالا باعث سردرگمی برخی از مشتریان شده است. در همین بخش ما به معرفی انواع مختلف ماسک های فیلتردار می پردازیم و سپس استانداردهایی که در خصوص آنها باید بدانید را با شما در میان می گذاریم.

تاثیر ماسک فیلتردار آلودگی هوا

ماسکهای فیلتردار سری FFP مطابق با استاندارد EN149: 2001 اروپا تولید می شوند و به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:
ماسک فیلتردار FFP3: این ماسک ها دارای سه لایه محافظ هستند و با فیلتراسیون ۹۹% می‌توانند یکی از گزینه‌های مناسب برای مکان هایی باشد که در آن ذرات کوچکتر از ۲ میکرون وجود دارد.
ماسک فیلتردار FFP2: این ماسک ها با قدرت فیلتراسیون ۹۴ درصد برای مکان هایی که در آن ذرات آلاینده بین ۲ تا ۵ میکرون در هوا معلق هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
ماسک فیلتردار FFP1: این ماسک‌ها با قدرت فیلتراسیون ۸۰ درصد برای شرایطی مناسب هستند که در هوا آلاینده هایی با اندازه بزرگتر از ۵ میکرون وجود دارد.

ماسک های فیلتردار سری P مطابق با استاندارد NIOSH آمریکا که در محیط های روغن اغلب مورد استفاده قرار می گیرند.
ماسک P100: این ماسک با داشتن قدرت فیلتراسیون ۹۹.۹۷ %، برای شرایط مناسب است که شما در معرض آلودگی‌های چرب و روغنی با اندازه‌ای بزرگتر از ۰.۳ میکرون هستید.
ماسک P99: این ماسک با قدرت فیلتراسیون ۹۹% برای مواردی استفاده میشود که شما در معرض آلودگی‌های چرب و روغنی با اندازه بزرگتر از ۰.۳ میکرون باشید.
ماسک P95: این ماسک ها با قدرت فیلتراسیون ۹۵% در مواردی کاربرد دارند که در معرض آلودگی های چرب و روغنی با اندازه بزرگتر از ۰.۳ میکرون قرار دارید.

ماسک های فیلتردار سری N مطابق با استاندارد NIOSH آمریکا
ماسک N100: قدرت فیلتراسیون این ماسک ۹۹.۹۷% است و برای شرایطی کاربرد دارد محیطی آلوده به ذرات معلق بزرگتر از ۰.۳ میکرون باشد.
ماسک N99: این ماسک دارای قدرت فیلتراسیون ۹۹% است و از ورود ذرات معلق بزرگتر از ۰.۳ به داخل ریه شما جلوگیری میکند.
ماسک N95: قدرت فیلتراسیون این ماسک ها ۹۵% است و شما می توانید در شرایطی که ذرات آلوده در هوا بزرگتر از ۰.۳ میکرون هستند کاربرد دارد.
نکته مهمی که در خصوص استفاده از این ماسک N95 باید بدانید مقاومت پایین آنها در برابر آلودگی های روغنی و چرب است.

ماسک فیلتر دار R مطابق با استاندارد NIOSH آمریکا
ماسک R100 : این ماسک ها دارای قدرت فیلتراسیون ۹۹.۹۷% و برای شرایطی مناسب است که ذرات معلق در فضای بزرگتر از ۰.۳ میکرون باشند.
ماسک R99: این ماسک ها دارای قدرت فیلتراسیون ۹۹% درصد است و از آنها می توانید در شرایطی استفاده کنید که ذرات معلق در هوا بزرگتر از ۰.۳ میکرون باشد.
ماسک R95: این ماسک ها دارای فیلتراسیون ۹۵% است که از ورود ذرات بزرگتر از ۰.۳ میکرون به داخل سیستم تنفسی شما جلوگیری میکند.

نوشتن دیدگاه