مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار

امروزه استفاده از ماسک های فیلتردار امری است مهم و ضروری است همه افرادی که با بیرون از خانه به نوعی در ارتباط اند باید به آن توجه ویژه داشته باشند و استفاده از ماسک را جدی بگیرند، این موضوع به خصوص در شهرهای بزرگ بیشتر دیده می شود چرا که در چنین مکان هایی شاهد ازدحام جمعیت در مکان های مانند مترو و بی آر تی هستیم و در شرایط فعلی که شیوع ویروس کرونا عده زیادی را نگران کرده باید این موضوع را تا حد بسیار زیادی جدی بگیریم. اما یکی از مشکلات جدی که در خصوص استفاده از ماسک های فیلتردار وجود دارد این است که ما از نکات زیادی در خصوص این گونه ماسک ها بی اطلاع هستیم و به عنوان مثال نمی دانیم که مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار چقدر است، عمر مفید ماسک فیلتر دار چند ساعت است و تاریخ مصرف هر ماسک فیلتردار چقدر است. در ادامه این مطلب با وب سایت مزینانی همراه باشید ما ما قصد داریم که این سوالات را به صورت کامل به شما پاسخ دهیم و و کمک کنیم که استفاده موثرتر از ماسک های فیلتردار داشته باشید.

تاریخ مصرف ماسک فیلتر دار

در این قسمت ما قصد داریم که نکاتی مانند مدت زمان استفاده از ماسک فیلتر دار، عمر مفید ماسک فیلتردار و تاریخ مصرف ماسک فیلتر دار را با هم بررسی کنیم. مطمئن باشید که این اطلاعات به شما کمک می کند تا بتوانید استفاده اصولی تر و موثرتر از ماسک های فیلتردار داشته باشید. طبق استاندارد هایی که در خصوص تولید این ماسک ها وضع شده، استفاده مجدد از این ماسک ها امکان پذیر نیست و شما نمیتوانید بعد از یک بار استفاده آن را بشویید و دوباره در دفعات بعدی که به بیرون از خانه مراجعه می کنید از آن استفاده کنید، در ضمن فراموش نکنید که بعد از برداشتن این ماسک ها شما باید حتماً دستان خود را بشویید و ماسک استفاده شده را در سطل زباله درب دار قرار دهید تا آلودگی های جمع شده روی ماسک به سایر افرادی که آن را لمس میکنند منتقل نشود. بیشترین مورد استفاده از این ماسک ها برای جلوگیری از بیماری های واگیر دار است ولی باید در نظر داشته باشید انواع مختلف این ماسک ها برای فیلتر کردن ذراتی با اندازه محدودی طراحی شده اند و در صورتی که ذرات معلق در هوا، ویروس ها و سایر آلاینده هایی که سلامت شما را تهدید می کنند کوچکتر از منافذ ماسک ها باشند، استفاده از ماسک برای شما هیچ تفاوتی نخواهد داشت. عمر مفید ماسک های فیلتر دار 8 ساعت یا یک شیفت کاری است و میتوان گفت تاریخ مصرف ماسک فیلتر دار بعد از 8 ساعت کار مداوم است.

تاریخ مصرف ماسک فیلتر دار

عمر مفید ماسک فیلتردار

در صورتی که مجبور بودید ماسک خود را بردارید و مجددا بگذارید باید حتما به یاد داشته باشید که قبل از در آوردن ماسک حتما دستان خود را ضد عفونی کنید و آن را در جایی قرار دهید که با هیچ گونه آلاینده ای در ارتباط نباشد، همچنین در نظر داشته باشید که برای زمانی که قصد دارید ماسک را به صورت خود بگذارید باید دستانتان را مجددا بشویید.
برای استفاده از ماسک های فیلتردار ابتدا دستان خود را بشویید، سپس ماسک را از بسته بندی خارج کنید، بررسی کنید که مورد غیر عادی روی آن وجود نداشته باشد، قسمت بالایی (گیره) آن را روی بینی بگذارید، بندهای آن را از پشت سر رد کنید و در پایان گیره روی بینی را محکم کنید تا از بالای ماسک هوا وارد آن نشود.
هیچ وقت در زمان استفاده از ماسک آن را لمس نکنید زیرا احتمال انتقال باکتری ازماسک به دستان شما وجود دارد به یاد داشته باشید که تمام آلودگی ها و ویروس هایی که برای حفاظت خود در برابر آنها از ماسک استفاده میکنید، روی ماسک شما جمع می شوند. گروه صنعتی مزینانی ارائه دهنده انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق از جمله فایرباکس، کپسول و .. میباشد.

نوشتن دیدگاه