ماسک فیلتر دار چند بار مصرف است

استفاده از ماسک فیلتر دار چند بار مصرف در شهرهای آلوده مانند تهران و سایر شهرهای بزرگ امری بسیار عادی بود اما با این حال بسیاری از افراد به هیچ عنوان از ماسک برای پیشگیری از آسیب هایی که آلودگی هوا به آنها می رساند استفاده نمی کردند. اما شایع ویروس کرونا باعث شد که ماسک و به خصوص ماسک های فیلتردار تبدیل به لوازم ضروری برای همه افراد در همه جای کشور شوند، اما از آنجایی که قبلاً میزان استفاده از این وسایل پایین بوده، مشاهده این موضوع هستیم که بسیاری می پرسند ماسک فیلتر دار چند بار مصرف است؟ در ادامه این مطلب با سایت مزینانی همراه باشید ما قصد داریم اطلاعات مفیدی را در خصوص این که ماسک های فیلتردار چند بار مصرف است در اختیار شما قرار دهیم.

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتر دار

تنها ماسکی که می تواند از انتقال ویروس ها و ذرات ریز به بدن افراد جلوگیری کند، ماسک های نانو می باشند. چرا که این گونه ماسک ها دارای الیاف نانو و لایه های فیلتر است که از ورود ذرات معلق در هوا به ریه افراد جلوگیری می کنند. ماسک نانو تنها ماسکی است که می‌تواند از انتقال ویروس‌ها و ذرات ریز آلاینده به بدن افراد جلوگیری کند. اما این مورد بسیار مهم را در نظر داشته باشید که نمی‌توان به هیچ عنوان با شستشوی مجدد از ماسک استفاده کرد، چرا که بعد از شست و شو ساختار فیزیکی و فیلتر های موجود در ماسک تغییر می کند و از طرفی منافذ موجود در ماسک ها باز می شوند و به ذرات معلق اجازه عبور از آنها را می‌دهند. بر اساس استانداردهای جهانی عمر مفید ماسکهای فیلتردار ۸ تا 12 ساعت می باشد و حتی شرکت های تولید کننده با کیفیت ترین ماسک ها در جهان نیز اصلاً توصیه نمی کنند که ماسک را بعد از استفاده شسته و مجدداً آن را استفاده کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص ماسک های فیلتردار در اختیار شما قرار میدهیم تا با عملکرد آنها آشنا شوید و با آگاهی بیشتری اقدام به استفاده از آنها کنید.

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتر دار

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتر دار چقدر است

نحوه عملکرد ماسک های فیلتردار یا به اصطلاح ماسک های سوپاپ دار به این صورت است که آنها را به صورت تاشو و کاسه ای طراحی می کنند و صرفاً در مواردی که ورود ذرات معلق در هوا به بدن افراد امکان‌پذیر باشد، از آنها استفاده می گردد. این ماسک ها به هیچ عنوان برای مواردی که ورود گازهای خطرناک شیمیایی به بدن افراد امکان پذیر است قابل استفاده نیستند. ماسک های فیلتردار یا سوپاپ دار به طور کلی بر اساس تعداد لایه ها تقسیم می‌شوند و طبق استانداردی که برای این موارد در نظر گرفته شده سه دسته تقسیم بندی اصلی ماسک های فیلتردار طبق استاندارد اروپایی عبارتند از: «FFP1, FFP2, FFP3» نکته مهمی که در خصوص ماسک های فیلتردار باید در نظر داشته باشید این است که استاندارد های وضع شده برای درصد مشخصی از ذرات با درشتی مشخص هستند. روش کار ماسک فیلتر دار چند بار مصرف یا سوپاپ دار به این صورت است که در زمان کشیدن هوا به داخل قسمت سیلیکونی درون سوپاپ بسته می شود و هوای مورد تنفس شما باید از لایه های ماسک عبور کرده و به دهان و دماغ شما برسد. اما در زمان بازدم هوا به راحتی از درون سوپاپ خارج می شود و کمک می کند که شما روند تنفس راحت تری داشته باشید. نکته بسیار مهمی که در زمان استفاده از ماسک های فیلتردار باید مد نظر داشته باشید این است که حتماً وقتی ماسک را بر روی صورت خود گذاشتید، مطمئن شوید که گیره فلزی که روی دماغ شما قرار گرفته به گونه‌ای محکم شود که هیچگونه هوایی از بالای ماسک به درون آن نیاید و در زمان تنفس شما هوای آلوده را به درون ریه های خود نکشید. گروه صنعتی مزینانی ارائه دهنده قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق از جمله قیمت جعبه آتش نشانی، کپسول و .. میباشد.

نوشتن دیدگاه